Kombinace modré a bílé barvy v interiéru

Malý byt ve starém činžovním domě ze 40. let 20. století na první pohled upoutá optimistickým dojmem, svěžestí, originalitou a nápaditými zařizovacími předměty. Ale na druhé straně také klidem, barevnou uspořádaností a úctou k původnímu zařízení.

Precizní je zde promyšlená kombinace barev a nápadité pojetí původních dveří. Autorkou nové podoby bytu s dispozicí 2+kk je bytová designérka Zuzana Jančušková.

Vše se zde odehrává na klidném základě představovaném bílými a šedavými stěnami a plovoucí podlahou s dřevěným dekorem šedobílého dřeva. Na nich vyniká několik výrazně modrých dveří. Upoutá například jejich opakování vedle sebe v obývacím prostoru s kuchyňskou linkou – jedny dveře odsud vedou do koupelny, ty druhé do předsíně. V předsíni, v sousedství historického litinového umyvadla na zdi, jsou třetí modré dveře – to je vstup na WC.

Originální obývací prostor

Totožná modrá barva v „řeckém“ odstínu je použita i na trubkové konstrukci gauče v propojeném obývacím prostoru. Gauč slouží ke stolování (před ním je umístěn masivní dřevěný stůl), jakož i k odpočinku. Televizor je v jeho okolí na první pohled obtížné najít. Je totiž nenápadně, netypicky, ale logicky a prakticky umístěný nad kuchyňskou linkou na stěně – kus vedle designové kulaté kovové digestoře.

Na částečně otevřené stěně nad gaučem visí malé barevné panely v jasných barvách; opět převážně v modrých tónech a jako kontrapunkt zde září červená a jasně zelená. Jsou to malby výtvarnice Vanesy Hardi.

Koupelna v černo-bílé – ale s modrými dveřmi

S dveřmi do koupelny se jasně modrá barva dostává i do ní. Jinak je koupelna maximálně barevně přísná – sklo, bílé sanitární předměty a elegantní černobílá kombinace podlahy a obkladů. To vše ale doplňuje a v dobrém slova smyslu narušuje něco neočekávaného – krásná dřevěná stará židle. Tím je sterilní dojem z koupelny zahozen a prostor navíc nabírá na originalitě, do jeho superhygieničnosti jsou doslova vneseny staré časy; díky tomuto detailu nám napadne, že takovou koupelnu jsme ještě neviděli.

Get in Touch

Další články autora

Několik tipů, jak z malé kuchyně vykouzlit útulnou místnost

Vaše malá kuchyně může být omezena na plochu, ale její styl nemusí být. Naučte se, jak začlenit barevné doplňky, přidat stylový úložný prostor a...

Jaké čerpadlo je tím nejlepším pomocníkem na zahradě během léta?

Rajčata, papriky, okurky, ale i květiny, keře a vůbec vlastně celá zahrada v posledních týdnech nádherně prospívají. Slunečné počasí přímo přeje. Pár deštíků už také...

Šperky na nohu

Blíží se léto a začínají se nosit sandály nebo boty na podpatku. K tomu, aby byla vaše noha dokonale krásná, vám pomůže nejen hezká...

Reklama

Nejnovější články