Oživte byt barevnými dekoracemi: Jak na to?

Změna image domácnosti nemusí být tak nákladná, jakou by se mohla jevit. Mnohem lepší se však dělá, pokud máte byt zařízen v barevné jednoduchosti a můžete si pohrát s doplňky. Bílá stěna jednobarevný – bílý či dřevěný nábytek s barevnými doplňky je nejen aktuálním trendem, ale také možností na častou změnu charakteru interiéru, dle vašeho přání.

Změna barev změní charakter celého bytu

V jednoduše zřízeném interiéru stačí změnit barvu dekorací, vyměnit potah na gauči či povlečení polštářů a polštářků, ubrus, závěs… Dokoupit novou vázu či přemalovat staré židle a malé doplňky na jinou barvu. Tak máte za pár chvil z romantického domova moderní stylový či s venkovského stylu minimalistický.

Vsaďte na doplňky

V barevně jednoduchém bytě, kde převládá bílá, šedá, černá či hnědá velmi dobře vyniknou barevné detaily a doplňky. Zvolte je podle atmosféry, kterou chcete v daném pokoji navodit. Například v kuchyni působí osvěžující sluneční nebo citrónově žlutá, v obývacím pokoji zase uklidní zelená, do pracovny se hodí povzbuzující oranžová nebo červená, na spánek vás naladí mystická fialová.

V případě jednobarevného interiéru se nemusíte bát ani výrazné dvoubarevnosti doplňků. K bílému nábytku se skvěle hodí červená a žlutá, zelená a žlutá, modrá a fialová – podle toho, jaké barvy upřednostňujete. Působivě můžete zakomponovat také černou.

Finty, jak zvládnout umění barevných dekorací:

Polštáře v oblíbených barvách

Vaše sedačka, gauč, pohovka či postel bude úplně jinak působit, když ji ozdobíte malými polštářky ve vašich oblíbených barvách. Navíc polštářky vždy dodají pocit komfortu a harmonie. Odstraňte ty okoukané.

Světlé jídelní židle a stůl

Nejen v menších kuchyních a jídelnách skvěle působí světlé stoly a židle. Výborně pasují do neutrálně laděných prostor. Bílá, světle žlutá, světle zelená dělají doslova kouzla. Uvidíte, že vám hned bude lépe chutnat.

Get in Touch

Další články autora

Několik tipů, jak z malé kuchyně vykouzlit útulnou místnost

Vaše malá kuchyně může být omezena na plochu, ale její styl nemusí být. Naučte se, jak začlenit barevné doplňky, přidat stylový úložný prostor a...

Jaké čerpadlo je tím nejlepším pomocníkem na zahradě během léta?

Rajčata, papriky, okurky, ale i květiny, keře a vůbec vlastně celá zahrada v posledních týdnech nádherně prospívají. Slunečné počasí přímo přeje. Pár deštíků už také...

Šperky na nohu

Blíží se léto a začínají se nosit sandály nebo boty na podpatku. K tomu, aby byla vaše noha dokonale krásná, vám pomůže nejen hezká...

Reklama

Nejnovější články