4 snadné způsoby, jak může výrazně ušetřit i vaše firma

Cesta k dlouhodobě prosperujícímu byznysu vede přes zvyšování zisků a snižování výdajů. V tomto článku se zaměříme na úspory, které jsou reálné pro většinu firem – v praxi o nich však uvažuje pouze menší část podnikatelské veřejnosti. Zřejmě vás nepřekvapí, že některá z následujících opatření paradoxně vedou přes počáteční investici. Z hlediska delšího časového horizontu jsou však velmi výhodné.

1. Snižte náklady za pronájem

Pokud většinu vašeho personálu tvoří lidé, kteří pro práci potřebují pouze počítač a chytrý telefon, zvažte zavedení home office. Pronájem kancelářských prostor tvoří značnou část výdajů, a právě práce z domu, případně co-working, vám může ušetřit spoustu peněz. S komunikací a sdílením dat si starosti nedělejte, díky moderním nástrojům je obojí velmi snadné.

2. Implementujte IdM

Identity management system neboli systém správy identit představuje možnost, jak razantně snížit riziko krádeže dat (např. bývalým zaměstnancem) a zároveň minimalizovat operativu IT oddělení. IdM centralizuje uživatelské účty, automatizuje a umožňuje delegaci správy na business vlastníky. V konečném důsledku šetří čas (a tedy i náklady) ve všech patrech zaměstnanecké struktury podniku.

3. Naučte se outsourcovat

Máte v týmu zaměstnance, které sice potřebujete, ale reálně jsou aktivní pouze část pracovní doby, protože pro ně nemáte dost práce? Pomoct by mohla změna úvazků. Pokud naopak nestíhají rutinní činnosti, najměte si posily formou outsourcingu – získáte pomoc pouze v takovém rozsahu, v jakém skutečně potřebujete.

4. Najděte si zkušenou účetní

Ztrácet čas nad doklady, jejichž problematice rozumíte jen z části, není rozumné – mnohem chytřejší je spolupráce s účetní, která se „opravdu vyzná“. Taková je opravdu k nezaplacení. Vždy vám spolehlivě poradí, co je pro vaše podnikání skutečně efektivní a výhodné a současně vám poskytne pohled zvenčí.

Get in Touch

Další články autora

Několik tipů, jak z malé kuchyně vykouzlit útulnou místnost

Vaše malá kuchyně může být omezena na plochu, ale její styl nemusí být. Naučte se, jak začlenit barevné doplňky, přidat stylový úložný prostor a...

Jaké čerpadlo je tím nejlepším pomocníkem na zahradě během léta?

Rajčata, papriky, okurky, ale i květiny, keře a vůbec vlastně celá zahrada v posledních týdnech nádherně prospívají. Slunečné počasí přímo přeje. Pár deštíků už také...

Šperky na nohu

Blíží se léto a začínají se nosit sandály nebo boty na podpatku. K tomu, aby byla vaše noha dokonale krásná, vám pomůže nejen hezká...

Reklama

Nejnovější články