Moderní byt na okraji Prahy

Interiér atypického bytu na severozápadním okraji Prahy je dílem studia MFART nebo bytové designérky Markéty Fleischnerové.

„Chtěla jsem vytvořit sluneční prostor. Relaxační, útulný, domácký, ale i dynamický, stále se měnící, proměnlivý a schopný případných budoucích proměn,“ říká o tomto zadání designérka.

Na bytě byla zajímavá jakási jeho „křivolakost“, která rozhodně nenudila, naopak, byla výzvou, jak vytvořit netypický a příjemný interiér. Byt má lomenou chodbu, rozličná zákoutí a koupelnu vystavěnou „na koso“; brzy v ní nejsou pravé úhly.

Jednotná podlaha spojuje celý byt

Zásadním sjednocujícím a velmi viditelným prvkem bytu je podlaha – zcela v celém bytě je uložena dlažba s dekorem pískovce v teplém odstínu. Ten v bytě propojuje bílé a pastelové prvky a vytváří jim příjemné pozadí a podklad.

Stejná keramická dlažba se však vyskytuje i na stěnách – v koupelně jsou „pískovcové“ i stěny. Dlažba je ale netypicky iv celém obývacím prostoru bytu, za francouzským oknem na ni navazují terasová prkna.

Designová sedačka v obývacím pokoji

Do obývacího pokoje designérka na míru navrhla a nechala vyrobit velkou pohovku. Jedna sedačka zaplňuje celý kout místnosti (lze na ní i pohodlně vyspat), její druhá část pokračuje v polovině místnosti.

Mezi sedačkami je na stěně zavěšený výklopný televizor – lze jej nastavit doprava nebo doleva, podle toho, ze které části pohovky se sleduje. Potah pohovky působí příjemně přírodně, navíc je z nepromokavé tkaniny odolávající vodě i špíně.

Get in Touch

Další články autora

Několik tipů, jak z malé kuchyně vykouzlit útulnou místnost

Vaše malá kuchyně může být omezena na plochu, ale její styl nemusí být. Naučte se, jak začlenit barevné doplňky, přidat stylový úložný prostor a...

Jaké čerpadlo je tím nejlepším pomocníkem na zahradě během léta?

Rajčata, papriky, okurky, ale i květiny, keře a vůbec vlastně celá zahrada v posledních týdnech nádherně prospívají. Slunečné počasí přímo přeje. Pár deštíků už také...

Šperky na nohu

Blíží se léto a začínají se nosit sandály nebo boty na podpatku. K tomu, aby byla vaše noha dokonale krásná, vám pomůže nejen hezká...

Reklama

Nejnovější články